pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

 

 

Serdecznie witamy. Jest 

  Strona główna Informacje Renowacja Galeria Jan Paweł II

 

 

Modlitwa o pokój

 

 

 
 

Wstrząśnięci zbrodniczym aktem terroru jaki miał miejsce na amerykańskiej ziemi, w wyniku którego straciło życie wiele tysięcy ludzi różnych narodowości, tysiące odniosło rany, a nieprzeliczone rzesze zostało zranionych na duszy chcemy błagać Boga, Ojca Miłosierdzia o zmiłowanie, którego świat tak bardzo potrzebuje, gdy zawisa na ludzkością widmo gwałtu, brutalności i bezdusznego zabijania.

 

Niech wzruszy Cię Panie jęk bólu, jaki przepełnił w tych dniach serca ofiar zamachu, ale także serca tych, którzy w duchu miłości bliźniego czują się braćmi
i siostrami ludzi żyjących na całym świecie.
Chcemy Cię prosić o wieczne zbawienie dla tych, którzy w nagły i nieludzki sposób zostali wyrwani spośród żyjących. Daj opamiętanie tym, którzy ulegają demonicznej żądzy uśmiercania i zniszczenia; daj wszystkim nam siłę do pokonania grzechu i wszelkiego zła, które jest zarzewiem śmierci.

 

“Ojcze, który jesteś w niebie, prowadź nas w przyszłość w Twoim Jednorodzonym Synu Jezusie Chrystusie. W przyszłość, jakiej Ty sam pragniesz. 
Wybaw nas od złego! Wybaw nas od wojny, od nienawiści, od niszczenia ludzkiego życia! Nie pozwól nam zabijać! Nie pozwól, aby posługiwano się takimi środkami, które pozostają na służbie śmierci i zniszczenia, i których moc, których zakres działania i precyzja przekraczają znane dotąd granice. Nie pozwól by ich użyto.
Zbaw nas od złego. Broń nas od wojny! Od jakiejkolwiek wojny.

 

Ojcze, który jesteś w niebie, Ojcze życia i Dawco Pokoju, modlimy się do Ciebie za wszystkie narody świata, za wszystkie kraje i za wszystkie kontynenty. Błagamy Cię w imieniu Chrystusa, Księcia Pokoju. Udziel Pokoju ludziom dobrej woli.”

(JP II)

 
   
Od plagi wojen, rewolucji, ludobójstwa,

 - zachowaj nas Panie,

Od wszelkich aktów przemocy i gwałtów zadawanym niewinnym,

 - zachowaj nas Panie,

Od tortur stosowanych nawet w cywilizowanych społeczeństwach,

 - zachowaj nas Panie,

Od zbrodniczych zamachów na niewinnych ludzi, w tym także nienarodzonych,

 - zachowaj nas Panie,

Od praktyki eutanazji i wszelkich zagrożeń dla życia ludzi starszych, niedołężnych i kalek,

 - zachowaj nas Panie,

Od zasiewania w duszach jadu zgorszenia, pogardy i nienawiści do życia i człowieka,

 - zachowaj nas Panie,

   
Matko Jedności! Matko lepszego świata! Racz orędować za nami u Syna swego, aby uprosić dla Kościoła, świata i ludzkości lepsze jutro. Uczyń to dla chwały Królestwa Jezusa Chrystusa, Króla Pokoju i zjednoczenia naszych serc.
 
Święty Boże..

..amen

   
:: powrót modlitwy

 

 

 

 

 

Rzymskokatolicka Parafia Katedralna, ul. Katedralna 1, 27-600 Sandomierz, tel. (015) 8327343, tel.fax (015) 6445698

           

copyright © jc Wszelkie prawa zastrzeżone