pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

 

 

Serdecznie witamy. Jest 

  Strona główna Informacje Renowacja Galeria Jan Paweł II

 

 

MODLITWA ZA TYCH, KTÓRYM NALEŻY SIĘ OD NAS SZCZEGÓLNA PAMIĘĆ

 

 

 
 
 
Dawco wszelkiego dobra, chce Ci polecić wszystkich ludzi, wobec których obowiązuje mnie szczególna wdzięczność.
 
Chce Cię prosić za wszystkich ludzi, którzy wyświadczyli mi jakiekolwiek, choćby najmniejsze dobro: którzy uśmiechnęli się do mnie, zagadali do mnie, gdy byłem zmęczony, zniechęcony, gdy strąciłem wiarę w ludzi, w siebie, którzy w wagonie ustąpili mi miejsca, choćby na chwile, gdy już wystać nie mogłem, którzy pomogli mi ulokować walizki.
 
Modlę się za dobrych lekarzy, za życzliwe pielęgniarki, za przechodniów na ulicy, którzy tłumaczyli mi jak mam trafić tam, gdzie trafić nie umiałem.
 
Za uprzejmych taksówkarzy, kelnerów, konduktorów, sprzedawców, urzędników przy okienku, że nie byli automatami do załatwiania kolejnych petentów, interesantów, gości, pasażerów, ale iż mimo swojego znużenia zdobyli się na to,
by zobaczyć we mnie człowieka.
 
Modlę się za wszystkich przypadkowo spotkanych na konferencjach, zebraniach, spotkaniach, zjazdach, wczasach, w sanatoriach, szpitalach, z którymi nawet wymieniłem adresy, wierząc, że zaczyna się jakaś wielka przyjaźń, ale do których nigdy już nie napisałem, a dotrzymawszy list nigdy już nie odpisałem.
 
Chce Cię prosić za wszystkich, których obraziłem, zgorszyłem, może nawet niechcąco, w których przeze mnie ściemniało światło, przygasła radość, załamała się wiara w ludzi.
 
Za wszystkich tych, których jakoś skrzywdziłem, za ostre słowo krytyki w dyskusji, za ironie, wyśmiewanie, dokuczanie, za obmowy za plecami, za powtarzane plotki.
 
Za tych, których odtrąciłem, gdy przyszli do mnie prosząc o jakakolwiek pomoc.
 
Za tych, którzy wyczekiwali na mnie, liczyli, budowali, spodziewali się ratunku, pośrednictwa, porady, a którzy się na mnie nie doczekali, których zawiodłem, rozczarowałem, którym nie dotrzymałem słowa, nie wykonałem zobowiązania,
nie dotrzymałem obietnicy, choć tak przyrzekałem.
 
Którym jestem winien rozmowy, spotkania, listy, pomoc.
 
Tłumaczyłem się przed sobą, że to nieważne, nie mam czasu, że to zbyteczne dla mnie i dla nich, a to było po prostu lenistwo, nonszalancja, lekceważenie, pogarda.
Proszę Cię za tych, którzy mi wyrządzili krzywdę, którzy mnie zdradzili, oszukali, okłamali, którzy mnie nękali, blokowali na wszelkie sposoby, niszczyli, zabierali spokój, na których się zawiodłem, którzy odeszli w czasie próby.
 
Przebacz im, tak jak i ja im przebaczam.

..amen

Ks. M. Malinski

:: powrót modlitwy

 
 

 

Rzymskokatolicka Parafia Katedralna, ul. Katedralna 1, 27-600 Sandomierz, tel. (015) 8327343, tel.fax (015) 6445698

           

copyright © jc Wszelkie prawa zastrzeżone